Jak wydobyć naturalne piękno?
Fizjoterapeutyczny zabieg na twarz, szyję i dekolt, oferowany w naszym studiu, oparty jest na celowanym, dostosowanym do potrzeb danej osoby, łączeniu różnych technik.
Powięź
Zaczynamy od powięzi, która w pierwszej kolejności odpowiada za jędrność i elastyczność skóry, podtrzymując jej strukturę. Gdy powięź jest napięta, w dobrej kondycji, kontury twarzy wyglądają znacznie korzystniej. To, w jakim stanie jest powięź, ma również ogromne znaczenie dla przepływu limfy i ukrwienia twarzy, a w rezultacie odpowiada za możliwość pojawienia się opuchlizny i worków pod oczami.
Fachowa, pełna uważności praca z twarzą, poza efektami estetycznymi, najczęściej ma ogromny wpływ na całościowe samopoczucie i zdrowie pacjenta, a to głównie za sprawą najdłuższego w naszym organizmie nerwu błędnego. Jego droga rozpoczyna się w mózgu, by następnie wędrować po całym ciele, poprzez szyję, uszy, gardło, krtań, serce, płuca, żołądek, trzustkę i jelita.
Fizjoterapeutyczna praca ze skórą, powięzią i mięśniami twarzy stanowi ogromną dawkę bodźców wspierających te narządy.
Podczas masażu włączamy również elementy zaawansowanych technik Zogi. To forma terapii, wykorzystująca wielowarstwową pracę na tkankach. Działamy na skórze, powięzi powierzchownej i głębokiej, tkance tłuszczowej, mięśniach i drobnych strukturach. Do każdej warstwy dobrana jest inna intensywność dotyku – od delikatnego głaskania, do odczuwalnej pracy na punktach spustowych. Usuwamy w ten sposób napięcia mięśniowe, zmniejszamy zastoje limfatyczne i przywracamy prawidłowe krążenie, widocznie zmniejszając obrzęki.
Przed rozpoczęciem pracy terapeuta analizuje asymetrię, jaką wyrysowała na twarzy nasza codzienność, i ocenia jej wpływ na resztę ciała pacjenta. To pozwala mu dobrać optymalny nacisk, kierunek i tempo działania.
Pracujemy bez poślizgu, czyli nie używamy kosmetyków, by precyzyjniej dotrzeć do tkanek. Tempo zmienia się w zależności od głębokości, napięcia i utrwalenia asymetrii. Tym samym każde spotkanie z Zogą może stać się inną przygodą, prowadzącą do zdrowia i pięknego wyglądu. Wsparciem dla trwałości efektu jest specjalna gimnastyka liftingująca.
W trzeciej części zabiegu wchodzą na scenę naszej twarzy techniki japońskie. To swoisty, precyzyjny „taniec na skórze”, w obrębie tkanek głębokich i płytkich, opracowany przed tysiącami lat na Dalekim Wschodzie. Dotyk terapeutki jest delikatny, ruchy płynne, a efekty potrafią zadziwić. To cudowny relaks na zakończenie spotkania, wprowadzający harmonię do całego organizmu.
Zabieg fizjoterapeutyczny, wykonywany przez doświadczoną rehabilitantkę, najczęściej przynosi spektakularne efekty w przywracaniu naturalnego piękna, a jednocześnie przekłada się na wygląd i postawę całego ciała. Praca nad niewłaściwymi wzorcami ruchowymi w połączeniu ze skrojoną na miarę potrzeb i możliwości aktywnością fizyczną pozytywnie wpływa nie tylko na wygląd, ale też na sprawność, kondycję i samopoczucie.
Mgr Halina Tarczyńska
Fizjoterapeutka, właścicielka studia FizjoPORTal
Dodaj komentarz