Czym jest Zoga?
Zoga™ Face Integration – integracja mięśniowo-powięziowa twarzy, dekoltu i czepca (metoda autorska Wojciecha Cackowskiego), to całościowe podejście do aparatu ruchu i do człowieka.
Co wpływa na kondycję twarzy, inaczej na nasz wygląd?
- Niewłaściwa dieta.
Zbyt mało świeżego, nieprzetworzonego pożywienia, a za dużo cukru, mięsa, jedzenia przetworzonego, jedzonego w pośpiechu, byle jak.
- Niewłaściwa higiena snu.
Za krótko, w obecności pola elektromagnetycznego (telefony, monitory, rutery i inne „inteligentne” urządzenia domowe.
- Zamrożone emocje.
Złość, strach, smutek, gniew – to nieustanna praca mięśni mimicznych, których nadmierne napięcie tworzy zmarszczki.
A ponadto:
- Nadmierne korzystanie ze słońca i solarium.
- Nieprawidłowa pielęgnacja.
- Dym papierosowy.
- Brak aktywności ruchowej.
Skóra jest fantastycznym źródłem informacji o tempie starzenia się całego naszego organizmu. Pierwsza informuje o zachodzących w nim zmianach.
Czy zabiegi inwazyjne takie jak botoks, wypełniacze, nici liftingujące, czy bardziej radykalne interwencje chirurgiczne, to dobry sposób na podtrzymanie młodości?
Raczej nie do końca, bo za starzenie się odpowiadają procesy zachodzące w całym naszym organizmie, a dbałość o urodę to proces kompleksowy.
Jak najczęściej sobie szkodzimy?
- Utrwalenie nieprawidłowego napięcia mięśniowego prowadzi do asymetrii twarzy i wad postawy.
- Obciążenie mięśni karku, praca w nieprawidłowej, nieergonomicznej pozycji przez długie godziny, w napięciu, prowadzić może do bólu głowy, a w aparacie ruchu może manifestować się np. „wdowim garbem”.
- Zmniejszona ruchomość przepony wpływa na jakość oddechu, tym samym utrudnione staje się odprowadzenie toksyn, co sprzyja obrzękom.
- Zaciskanie i ścieranie zębów, najczęściej wskutek trudnych emocji, prowadzi do dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych.
Na czym polega terapia Zogi?
Zoga to terapia holistyczna, spowalniająca proces starzenia się, oparta na celowanej pracy naprawczej. Jest integralną częścią głębszego zadbania o siebie i o swoje ciało.
To forma terapii, wykorzystująca wielowarstwową pracę na tkankach twarzy, szyi, dekoltu i głowy. Pracujemy na skórze, powięzi powierzchownej i głębokiej, tkance tłuszczowej, mięśniach i innych drobnych strukturach. Do każdej warstwy dobrana jest inna intensywność dotyku. Od subtelnego głaskania do odczuwalnej pracy na punktach spustowych nadmiernie napiętych mięśni. Usuwamy w ten sposób bloki mięśniowe, stany zastojów limfatycznych i przywracamy prawidłowe krążenie, widocznie zmniejszając obrzęki.
Opracowujemy każdą strukturę okolicy dekoltu, szyi, czepca ścięgnistego (głowy), by wreszcie skupić się na tkankach samej twarzy.
Jak wygląda sesja Zogi?
Zanim terapeuta przystąpi do zabiegu, obserwuje asymetrię, jaką wymalowała na twarzy nasza codzienność i jak ona wpłynęła na resztę naszego ciała. Wspólnie ustala z pacjentem cel spotkań.
Pracujemy bez poślizgu, czyli nie używamy olejków ani innych kosmetyków. W ten sposób precyzyjnie docieramy do tkanek. Dłonie terapeuty są niejako w czułej i uważnej rozmowie z ciałem pacjenta. Tempo zmienia się w zależności od głębokości, napięcia i utrwalenia asymetrii. Tym samym każde spotkanie z Zogą może stać się inną przygodą prowadzącą do zdrowia i pięknego wyglądu. Wsparciem dla trwałości efektu jest specjalna gimnastyka liftingująca. Wykonywana regularnie sprawi, że praca terapeuty utrzyma się na długo.
Wskazania: pięć sesji.
Pierwsze trzy – raz w tygodniu.
Dwie kolejne – co dwa tygodnie.
Czas trwania jednej sesji: 90 min.