Fizjoterapia – Uroginekologiczna

Uroginekologia to dział medycyny zajmujący się patologią dna miednicy u kobiet.

Uszkodzenia dna miednicy dotyka do 60% żeńskiej populacji. Wynikają one z wielu rozmaitych czynników i prowadzą do różnych zaburzeń, takich jak: nietrzymanie moczu (wysiłkowe nietrzymanie moczu, nadreaktywność pęcherza moczowego, pęcherz neurogenny), różne formy wypadania narządów miednicy mniejszej (pęcherza, cewki moczowej, macicy, pochwy, jelit, odbytnicy), zaburzenia i dysfunkcje dotyczące jakości życia w odniesieniu do czynności dolnego odcinka układu moczowego, przewodu pokarmowego oraz funkcji seksualnych. 

Tego typu schorzenia bardzo mocno zaburzają codzienne funkcjonowanie i wywierają duży wpływ nie tylko na zdrowie, ale też życie intymne. Jednocześnie często osoby cierpiące pozostawione są same sobie i nie mogą znaleźć w tym zakresie fachowej pomocy.

Naszym celem jest poprawa statyki ciała oraz komfortu życia pacjentki w tym konkretnym aspekcie. Duży nacisk w fizjoterapii uroginekologicznej kładziemy na naukę świadomości kobiecego ciała, utrwalenie prawidłowych nawyków i wzorców ruchowych, które zostały zaburzone.

Fizjoterapia uroginekologiczna — Warszawa

Wsparcie fizjoterapeutki uroginekologicznej, które zapewniamy w naszej firmie z siedzibą w Warszawie, może pomóc w najróżniejszych dolegliwościach z zakresu urologii, ginekologii, proktologii oraz seksuologii. Najważniejsze jest jednak indywidualne podejście specjalisty, który dokładnie zapozna się ze stanem zdrowia Pacjentki, doskwierającymi jej problemami, a także stylem życia, aby odpowiednio dobrać zakres terapii. Urofizjoterapeutka w naszej placówce zaproponuje właściwie dopasowane ćwiczenia, aby pomóc skutecznie pozbyć się dolegliwości. Jednocześnie nauczy ona dobrych wzorców ruchowych i nawyków, które pozwolą na poprawę stanu zdrowia oraz samopoczucia.

Pomoc fizjoterapeutki uroginekologicznej w naszej placówce w Warszawie

Wśród najpowszechniejszych dolegliwości, z jakimi do urofizjoterapeutów zgłaszają się Pacjentki, wymienić można nietrzymanie moczu, stolca lub gazów, konieczność częstych wizyt w toalecie, ból w czasie współżycia, ale też rozejście mięśni prostych brzucha, endometrioza, bolesne miesiączki czy obniżenie narządów rodnych. Bez względu na charakter problemów mogą one powodować dalsze konsekwencje zdrowotne, a także utrudniać codzienne funkcjonowanie i wywoływać poważny dyskomfort psychiczny. Nasze fizjoterapeutki uroginekologiczne w Warszawie doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego podczas wizyt łączą specjalistyczną terapię z dbaniem o komfort psychiczny Pacjentek.

Kompleksowa terapia dobrana przez urofizjoterapeutkę

Wiemy, że problemy związane z układem moczowo-płciowym nie tylko prowadzą do dyskomfortu, ale też obniżenia samopoczucia i pewności siebie. Z tego powodu nasze fizjoterapeutki uroginekologiczne nie ograniczają się wyłącznie do odpowiednio dopasowanych ćwiczeń, ale stawiają także na wprowadzanie zmian w stylu życia Pacjentek, jak również na odbudowanie ich dobrostanu psychicznego. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że dobro fizyczne jest równie ważne, co dbanie o psychikę. Zapraszamy do kontaktu!

Jak wyglądają zajęcia?

Zaczynamy od zebrania obszernego wywiadu. Przed terapią Pacjentka jest proszona o wypełnienie ankiety, na podstawie której prowadzimy rozmowę, uściślamy szczegóły. Następnie przeprowadzane jest badanie. Przy pomocy szeregu testów funkcjonalnych szukamy przyczyny problemu, ustalamy metody pracy. Rodzaj terapii zależy od konkretnego przypadku oraz stopnia nasilenia dolegliwości. W jej skład wchodzi zarówno terapia behawioralna, czyli zmiana stylu życia Pacjentki (aktywności fizycznej, rodzaju i częstości przyjmowania płynów, redukcja masy ciała), jak i trening pęcherza moczowego oraz fizjoterapia obejmująca ćwiczenia mięśni dna miednicy.

Zajęcia, prowadzone w kameralnej i przyjaznej atmosferze, przeznaczone są dla każdej kobiety.

Niezależnie od wieku, liczby dzieci, zawodu, hobby, uprawianego sportu, zawsze jest coś, co można zrobić, aby poprawić pracę dna miednicy i zapobiec powstaniu dolegliwości.

Jeśli masz problem nietrzymania moczu, często wstajesz w nocy do toalety, czujesz dyskomfort w obrębie krocza, czujesz ból w okolicach intymnych lub okolicy kości guzicznej, trenujesz sport, masz rozejście mięśnia prostego brzucha, jesteś w ciąży, połogu lub podczas menopauzy – razem możemy pozbyć się problemu i poprawić Twoją świadomość ciała. Terapia odbywa się w bliskiej współpracy terapeuty i Pacjenta i trwa do 60 min. Na każdej wizycie proponujemy ćwiczenia do wykonywania w domu, na kolejnych spotkaniach sprawdzamy efekty, dobieramy następne działania zgodnie z progresem pracy. Spotykamy się w zależności od potrzeb co tydzień lub dwa.

Wskazania:
 • Rozejście mięśni brzucha i dysfunkcja kresy białej.
 • Blizny po cesarskim cięciu i nacięciu/pęknięciu krocza.
 • Nietrzymanie moczu/wysiłkowe nietrzymanie moczu.
 • Parcia naglące.
 • Częste wizyty w toalecie.
 • Obniżenie statyki narządów rodnych.
 • Nietrzymanie gazów i stolca.
 • Zaparcia.
 • Bolesne współżycie.
 • Ból kości ogonowej.
 • Rekonwalescencja okresie ciąży i w połogu.
 • Stan przed i po operacji ginekologicznej lub proktologicznej.
Sprawdź cennik Więcej
Napisz do nas
×