FIZJOESTETYKA Z TECHNOLOGIĄ MARKI INDIBA S.A.

Technologia marki INDIBA S.A. stymuluje komórkową wewnętrzną i zewnętrzną wymianę jonową przywracając fizjologiczną aktywność elektryczną komórek, przez co umożliwia im prawidłowe funkcjonowanie.

Technologia marki INDIBA S.A. zapewnia odpowiednią częstotliwość dla poruszania się jonów przez błonę komórkową. Grubość błony komórkowej wynosi około 4 nm, przy 448 kHz jony poruszają się z prędkością 10 nm/μs. Właśnie dzięki temu błona odzyskuje swój naturalny potencjał elektryczny.

Fizjoestetyka z technologią marki indiba s.a.

Rynek medycyny estetycznej oferuje wiele zabiegów wykorzystujących temperaturę powyżej 42 stopni, co może być szkodliwe dla drobnych naczynek krwionośnych. INDIBA S.A. natomiast w sposób w pełni kontrolowany nie pozwala na przegrzewanie tkanek, wzrostu temperatury, nie nadwyrężając tym samym błony komórkowej i środowiska komórki.

W działaniu z użyciem urządzenia marki INDIBA S.A. błona odzyskuje naturalny potencjał elektryczny i w komórce zachodzą naturalne procesy naprawcze. 

Filozofią marki INDIBA S.A. jest „slow beauty”, która jest kluczem do trwałych, widocznych efektów estetycznych, które z czasem się intensyfikują. Technologia polecana jest w wielu aspektach fizjoterapii estetycznej. Może przynieść dobre efekty w ujędrnianiu brzucha, redukcji opornej tkanki tłuszczowej i modelowaniu sylwetki. Zalecana liczba zabiegów na brzuch to 6 spotkań.

U kobiet z Hashimoto

Tarczyca to jeden z tych gruczołów, którego nieprawidłowa praca skutkuje m.in. wolniejszą przemianą materii i wolniejszą pracą komórek. INDIBA S.A. niweluje uczucie ciężkości w brzuchu oraz zaparcia, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Dzięki redukcji tkanki tłuszczowej, zmniejszone zostają również czynniki prozapalne, które intensyfikują problemy hormonalne. Efekty są intensyfikowane nawet po 3 miesiącach od wykonania całej serii zabiegowej.

Działanie na rozstępy

Technologia sprawdza się również w likwidowaniu rozstępów i zagęszczaniu skóry.

Niektóre osoby są zdecydowanie bardziej narażone na powstawanie rozstępów przez skłonności genetyczne, zaburzenia hormonalne, styl życia i odżywiania. Dzięki usprawnieniu krążenia w tkankach, skóra może być lepiej odżywiona, w wyniku czego często uzyskujemy efekt rozjaśnionej, gładkiej skóry.

Fizjoestetyka z Indiba S.A.

W walce z tłuszczem trzewnym

Technologia INDIBA S.A. może przyczynić się do redukcji tkanki tłuszczowej. Ilość komórek tłuszczowych w naszym organizmie ustalona jest od wczesnego okresu życia. Gdy tyjemy, nie zmienia się ich ilość w organizmie, a jedynie wielkość (ich wypełnienie). Nie spala tkanki tłuszczowej, żadna bowiem komórka w wyniku jej działania nie ulega degradacji, natomiast intensyfikowany jest metabolizm komórkowy. Organizm zaczyna uwalniać enzymy, które dają sygnał komórce, by wykorzystały zmagazynowane zapasy tłuszczu.

Dowiedziono, że otyłość ma istotny wpływ na fizjologię, ogólny stan zdrowia oraz funkcjonowanie centralnego układu nerwowego. Osoby otyłe lub osoby z zaburzeniami metabolicznymi narażone są dwukrotnie bardziej na ryzyko związane z depresją niż reszta populacji. 

INDIBA S.A. jest w stanie zmniejszyć i spowolnić adipogenezę, czyli zapobiegać powstawaniu nowych adipocytów, a z drugiej strony degradować zapasy lipidów w istniejących adipocytach na skutek zwiększonego metabolizmu tych komórek. Ten mechanizm działania tłumaczy, dlaczego efekty działania technologii marki INDIBA S.A. nie ustępują nawet po miesiącu od ostatniego zabiegu, wpływając dodatkowo pozytywnie na psychikę pacjenta.

Anty-aging na twarz, szyję i dekolt

INDIBA S.A. notuje znaczne sukcesy w zakresie redukcji zmarszczek, liftingu, poprawy jakości skóry twarzy, szyi i dekoltu. Sugerowana liczba zabiegów w tym przypadku wynosi 6. W ich wyniku uzyskujemy trwały efekt „odmienionej skóry”, bez potrzeby sięgania do rozwiązań chirurgicznych.

Dzięki specjalnemu protokołowi działania technologii INDIBA S.A. wygładzamy zmarszczki, podnosimy owal twarzy, redukujemy cienie i obrzęki, ujędrniamy opadającą powiekę. Zabiegi są skuteczne, bardzo precyzyjne i bezpieczne, a co najważniejsze, przeciwdziałają starzeniu się skóry. Wszystko to dzieje się dzięki silnej regeneracji na poziomie komórkowym, bez inwazyjnego oddziaływania na tkanki, takiego jak np. przegrzewania ich lub skracania włókien kolagenowych.

Zabieg modelowania twarzy skutecznie redukuje podwójny podbródek, a efekt widoczny jest już po jednym zabiegu. Wbrew pozorom problem nie dotyczy tylko osób otyłych, a przyczyną powstawania drugiego podbródka bardzo często bywa brak ruchu, zła postawa ciała, silne napięcie w okolicy karku, braków i pleców, a także nieodpowiednie odżywianie, potęgujące zastoje limfatyczne. To właśnie dzięki komplementarnej współpracy fizjoterapii estetycznej, osiągamy trwałe rezultaty, które:

 • drenują obszar drugiego podbródka;
 • zagęszczają wiotką skórę, tworząc podstawowe budulce skóry;
 • uwalniają nagromadzone napięcie;
 • wspomagają pracę nad prawidłową postawą i wzmacniają mięśnie.

Redukcja cellulitu

W zmaganiu się z tym problemem minimalna zalecana jest seria 4 zabiegów. Cellulit to powiększone komórki podskórnej tkanki tłuszczowej, które uciskając na naczynia krwionośne oraz limfatyczne powodują obrzęk, a następnie stwardnienie i zwłóknienie tkanki tłuszczowej. Najczęściej już na tym etapie możemy zdiagnozować cellulit i zaplanować odpowiedni plan zaradczy. Częstym towarzyszem cellulitu jest skłonność do zatrzymywania wody, czyli tzw. „puchnięcia”. Prawidłowe komórki tłuszczowe mają ok. 1-2 mm średnicy, a w miejscach dotkniętych cellulitem mogą się rozrosnąć nawet dziesięciokrotnie. 

Spodziewane efekty terapii z wykorzystaniem techonologii INDIBY S.A. to poprawa mikrocyrkulacji, metabolizmu na danym obszarze, eliminacja złogów poprzez udrożnienie systemu limfatycznego. Obserwuje się jednocześnie aktywizację procesów neokolagenezy (powstawania nowych zagęszczeń pasm kolagenu) oraz neowaskularyzacji (nowotworzenia się naczyń włosowatych). Dla uzyskania optymalnego efektu należy poddać się serii 12 zabiegów, w odstępie czasowym do 2 dni, wówczas po skończonej terapii obserwowane efekty są długotrwałe.

Drenaż limfatyczny

W tego typu dolegliwościach INDIBA S.A. znacząco przyczynia się do poprawy mikrocyrkulacji oraz metabolizmu na obszarze zabiegowym. W wyniku serii celowanych zabiegów następuje eliminacja złogów poprzez udrożnienie systemu limfatycznego, aktywizacja procesów neokolagenezy (powstania nowych zagęszczeń pasm kolagenu), a także neowaskularyzacji (nowotworzenia naczyń włosowatych). W celu osiągnięcia optymalnego efektu należy poddać się serii 12 zabiegów, w odstępie czasowym do 2 dni, a po skończonej terapii efekty są długotrwałe.

Efekt zastosowania drenażu skutkuje lepszym krążeniem krwi, usunięciem toksyn nagromadzonych w komórkach i tkankach, złagodzeniem bólu, a także znacznej poprawy kondycji skóry poprzez jej ujędrnienie i wyrównanie kolorytu. Drenaż z wykorzystaniem technologii INDIBA S.A. ma świetne działanie antycellulitowe, nawet w przypadku bardzo ciężkiej postaci włóknistej.

Fizjoestetyka activ w Fizjoportalu

Praca nad modelowaniem sylwetki z wykorzystaniem technologii INDIBA S.A. w naszych gabinetach uzupełniona jest indywidualnie dobraną procedurą obejmującą ćwiczenia izometryczne, stretching, czy wybrane techniki powięziowe. Fizjoterapeuci indywidualnie tworzą program ukierunkowany na cel podopiecznego. 

Etapy seansu fizjoterapii estetycznej: 

 • Wywiad i indywidualnie dobranie programu spotkań;
 • Rozgrzewka: 5 minut ćwiczeń aerobowych dla pobudzenia krążenia;
 • Praca zasadnicza to INDIBA S.A. połączona z ćwiczeniami izometrycznymi wybranych części ciała. 40-minutowy trening izometryczny wspomaga pompę mięśniową, przyspieszając mechanizmy drenujące i detoksykujące. Kluczowy tu jest efekt wizualny – ciało staje się pięknie wyrzeźbione i smukłe;
 • Wyciszenie: 10 minut wybranych technik rozciągających i powięziowych, co pomoże mięśniom zachować prawidłową elastyczność, a tym samym poprawić ruchomość stawów i koordynację.

Sposoby działania technologii marki Indiba S.A.

Biostymulacja:

 • Nie powoduje wzrostu temperatury w tkance
 • Odpowiada na zwiększone zapotrzebowanie na tlen
 • Zwiększa drenaż
 • Powoduje analgezję (zniesienie bólu) w zakończeniach nerwowych
 • Wskazana w fazie ostrej procesów zapalnych

Waskularyzacja:

 • Skutkuje zwiększonym dopływem krwi
 • Powoduje wzrost przepływu tlenu wewnątrz komórki
 • Zwiększa metabolizm komórkowy
 • Powoduje drenaż tkanki (usprawnia żylne i limfatyczne wchłanianie zwrotne)

Hyperaktywacja:

 • Bardzo silny przepływ krwi
 • Drenaż limfatyczy i detoksykacja tkanek
 • Hipertermia w tkankach głębokich
 • Reorganizacja tkanek
Przeciwwskazania
 • Rozrusznik serca
 • Ciąża
 • Zakrzepowe zapalenie żył
Sprawdź cennik Więcej
Napisz do nas
×