Filozofia żywienia

Czy istnieje uniwersalna dieta, dzięki której każdy będzie żył długo i szczęśliwie?

I tak, i nie. Jako że długie i szczęśliwe życie to w znacznej części sposób żywienia, ale nie tylko. To również czyste środowisko, naturalny, regularny ruch, sen i odpoczynek w równowadze z pracą, umiejętność radzenia sobie ze stresem, harmonijne relacje międzyludzkie, zdrowe życie duchowe. Racjonalne i świadome żywienie to jeden z elementów całej układanki – bardzo istotny, chociaż skomplikowany. Bo jak tu się odnaleźć w gąszczu diet, często wzajemnie się wykluczających, pełnych sprzeczności opinii i trendów? Tymczasem może warto przyjrzeć się naturze.

Fizjoportal filozofia żywienia konsultacje

Musimy się trzymać tej drogi, którą wyznaczyła nam natura i nie zbaczać z niej. Dla tych, co idą zgodnie z naturą, wszystko jest łatwe i wygodne, a życie tych, co na przekór postępują, nie jest czym innym, niż wiosłowaniem pod prąd.
SENEKA

Na naszych spotkaniach będziemy się uczyć takich wyborów, by nasze żywienie w sposób naturalny nam sprzyjało, pomagało funkcjonować w równowadze, zapewniało dopływ energii, wyzwalającej chęć życia i radość działania. Na spotkaniach każdy jest traktowany indywidualnie. Każdy ma inne nawyki, inne wzorce żywieniowe, inne doświadczenia. Dlatego omawiamy dotychczasowy sposób żywienia, przyglądamy się, co można zmienić, wspólnie zastanawiamy, jak do tych zmian podejść. 

Spotkanie trwa godzinę. Bywa, że wystarczy, a niekiedy potrzeba więcej czasu na zmianę i dłuższego poprowadzenia. Gdy naszym celem staje się zdrowie, waga normuje się przy okazji. Na sesję warto zabrać aktualne wyniki badań. 

Sprawdź cennik Więcej
Napisz do nas
×